Piotr Gliński na kwarantannie. Brał udział w uroczystościach z chorym na Covid-19 biskupem Mizińskim

Wicepremier Piotr Gliński został objęty kwarantanną. To pokłosie informacji o stwierdzeniu obecności koronawirusa u biskupa Artura Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Komisji Episkopatu Polski - poinformowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zobacz wideo

Jak poinformowano na internetowej stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN), "w piątek wicepremier Gliński uczestniczył w uroczystym otwarciu edukacyjnej sesji wykładowej pt. 'Kościół Św. Jana Pawła II - Niepodległość Ducha', w której brał udział również biskup Miziński". "Podczas sesji wicepremier przestrzegał zasad dotyczących zakrywania twarzy (z wyłączeniem oficjalnego wystąpienia) oraz zachowania dystansu społecznego" - podkreślono.

W komunikacie zapewniono, że prof. Gliński "czuje się dobrze, nie ma żadnych symptomów choroby, pracuje zdalnie". "Stosuje się do zaleceń służb sanitarnych. Test na obecność koronawirusa będzie miał przeprowadzony zgodnie ze wskazaniami GIS - czytamy na stronie MKiDN. "Wicepremier pozostaje w izolacji, jest oddzielony także od rodziny i domowników (oddzielne mieszkanie)" - dodano.

Gliński: Czuję się dobrze

- W związku z kontaktem z osobą zarażoną koronawirusem przebywam na kwarantannie. Czuję się dobrze. Oczekuję na przeprowadzenie testu. Przypominam o konieczności przestrzegania zasad sanitarnych - dystans, dezynfekcja, maseczka! Chrońmy siebie i innych! - zaapelował minister kultury.

Politycy na kwarantannie

Przypomnijmy, we wtorek premier poinformował, że miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Sam Mateusz Morawiecki nie jest chory, ale przebywa na kwarantannie. - Życzę wszystkim zdrowia. Uważajmy na siebie i na swoich bliskich. Stosujmy się również do zasad: dezynfekcja, dystans i maseczki - apelował premier. Według nieoficjalnych informacji do szpitala trafił zakażony koronawirusem Łukasz Szumowski. Po raz pierwszy o tym, że były minister zdrowia jest chory na Covid-19 dowiedzieliśmy się we wrześniu.

Pozytywny wynik testu na koronawirusa miał też niedawno kandydat na ministra edukacji i nauki Przemysław Czarnek. 

DOSTĘP PREMIUM