Hojna Jadwiga Emilewicz. W ostatnim dniu ministerialnej pracy rozdała ponad 6 mln zł

Jadwiga Emilewicz w ostatnim dniu pracy w resorcie rozwoju przyznała pracownikom ok. 6 mln złotych - informuje RMF FM.
Zobacz wideo

Pieniądze przyznane przez Jadwigę Emilewicz miały trafić na konta ponad tysiąca osób z resortu, nie zostały jednak przyznane najwyższemu kierownictwu ministerstwa. Z ustaleń RMF FM wynika, że dyrektorzy departamentów mogli liczyć na półtorej dodatkowej pensji, duża grupa pracowników na "dodatkowe świadczenie" w wysokości ponad połowy ich miesięcznego wynagrodzenia. Łącznie dało to sumę sześciu milionów złotych. "Pracownicy resortu dostali informację, że to docenienie ich zaangażowania w pracę nad kolejnymi tarczami antykryzysowymi" - informuje stacja.

Jadwiga Emilewicz nie chciała rozmawiać na temat nagród, które przyznała, żegnając się z Ministerstwem Rozwoju.

Była szefowa resortu rozwoju oraz wicepremier straciła stanowiska w rządzie na skutek rekonstrukcji i podpisania nowej umowy koalicyjnej między PiS, Solidarną Polską i Porozumieniem, do którego jeszcze niedawno należała.

46-letnia Jadwiga Emilewicz, która wywalczyła mandat poselski w ubiegłorocznych wyborach, długo określana jako jedna z najbliższych współpracowników Jarosława Gowina zdecydowała się na opuszczenie partii w czasie trwania rozmów koalicyjnych.

DOSTĘP PREMIUM