Sasin narzeka na "hejt" za słowa o lekarzach. Potem znów mówi o medykach "uchylających się od obowiązków"

Jestem hejtowany za to, że powiedziałem, że jest problem. Jest pewna grupa lekarzy uchylających się od obowiązku świadczenia służby na rzecz chorych na Covid-19 - powiedział w czwartek w Polsat News Jacek Sasin.
Zobacz wideo

Wicepremier Jacek Sasin stwierdził niedawno, że w walce z koronawirusem problemem jest postawa części lekarzy, którzy nie chcą wykonywać swoich obowiązków. Te słowa oburzyły całe środowisko medyków. Lekarze domagają się przeprosin. Sasin w czwartek w Polsat News odnosił się do tej sytuacji. - Jestem hejtowany za to, że powiedziałem, że jest problem. Jest pewna grupa lekarzy uchylających się od obowiązku świadczenia służby na rzecz chorych na Covid-19 – powiedział Sasin. Od razu precyzował, że ta sytuacja nie dotyczy całego środowiska i w Polsce dziesiątki tysięcy pracowników ochrony zdrowia pełni służbę z "wielkim poświęceniem".

Dalej argumentował, dlaczego jest problem z lekarzami. - Jeżeli dostajemy informacje od wojewodów, że chociażby w województwie mazowieckim na 230 lekarzy powołanych do tego, by opiekować się chorymi na COVID-19, zgłasza się 18, a w województwie opolskim na 88 zgłasza się trzech, to nie możemy udawać, że nie ma problemu. Jakiś problem jest. To również uderza w te dziesiątki tysięcy lekarzy, którzy ofiarnie pracują – mówił w Polsat News Jacek Sasin.

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM