PiS traci poparcie. Dobre wiadomości dla Hołowni, złe dla PSL-u [SONDAŻ]

Gdyby wybory odbywały się w niedzielę 18 października, PiS mógłby liczyć na 36,1 proc. głosów, Platforma Obywatelska na 28,2 proc. - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski. Warto podkreślić, że od ostatniego badania Prawo i Sprawiedliwość straciło 5,5 pkt.
Zobacz wideo

Według najnowszego sondażu IBRiS dla WP na PiS chce głosować 36,1 proc. uprawnionych, na PO 28,2 proc.Przy takim wyniku Prawo i Sprawiedliwość mogłoby stracić większość w Sejmie.

Trzecie miejsce w zestawieniu zajmuje Polska 2050 Szymona Hołowni. Na nowe ugrupowanie chce głosować 9,4 proc. biorących udział w badaniu. Do Sejmu weszliby jeszcze przedstawiciele Konfederacji (7,8 proc.) oraz Lewicy (6,4 proc.). Miejsc w parlamencie nie wywalczyliby kandydaci Koalicji Polskiej, czyli PSL-u i Kukiz'15.

W stosunku do poprzedniego sondażu IBRiS dla WP z 4 października PiS straciło 5,5 pkt, natomiast notowania PO wzrosły o 6 pkt.

Gdyby wybory miały się odbyć dziś, 18 października, to udział w głosowaniu wzięłoby 48,5 proc. uprawnionych.

Badanie przeprowadzono 16 października 2020 r. metą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI), na próbie 1100 respondentów.

TOK FM PREMIUM