Tusk: Rządzący kupili mniej respiratorów niż zbudowano orlików

"Stadionów wystarczy, gorzej z respiratorami, kupili ich mniej, niż zbudowano orlików" - napisał w poniedziałek b. premier Donald Tusk w kontekście zapowiedzi stworzenia m.in. na Stadionie Narodowym w Warszawie tymczasowego szpitala dla chorych na COVID-19.
Zobacz wideo

W poniedziałek poinformowano, że pierwszy tymczasowy szpital dla chorych na COVID-19 powstanie na Stadionie Narodowym w Warszawie. Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, który odpowiada za koordynację działań w tej kwestii, poinformował, że będzie tam 500 miejsc, w tym 50 OIOM-owych. Minister zdrowia Adam Niedzielski podał, że przygotowywana jest koncepcja szpitali tymczasowych w każdym mieście wojewódzkim, a w 7 miastach rozpatrywane są już konkretne miejsca.

"Stadionów wystarczy, gorzej z respiratorami. Kupili ich mniej, niż zbudowano Orlików" - napisał w poniedziałek Tusk na Twitterze w kontekjście tych informacji.

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia podało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 8 tys. 536 osób, zmarło 49 chorych. Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 175 tys. 766 osób. Zmarło 3 tys. 573 chorych.

TOK FM PREMIUM