Koronawirus. Andrzej Duda nagrał film. Przeprasza tych, których odesłał na kwarantannę

Czuję się dobrze i najbliższe dni spędzę w samoizolacji, będę pracował zdalnie, nie ma z tym żadnego problemu, jestem w pełni sił, mam nadzieję, że tak pozostanie - oświadczył w sobotę prezydent Andrzej Duda, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem.
Zobacz wideo

W sobotę rano rzecznik prezydenta potwierdził, że Andrzej Duda otrzymał pozytywny wynik testu w kierunku koronawirusa. Kilka godzin później prezydent opublikował film na Twitterze, na którym opowiada o swojej sytuacji. - W wyniku przeprowadzonego testu wiem, że jestem chory na koronawirusa, nie odczuwałem i nie odczuwam żadnych symptomów, zwłaszcza tych najbardziej typowych jak zanik smaku, zanik węchu, niczego takie nie miałem i nie mam - powiedział Duda w nagraniu zamieszczonym na Twitterze.

- Czuję się dobrze i najbliższe dni, kiedy będę w samoizolacji razem z żoną zresztą, będę oczywiście pracował zdalnie. Nie ma z tym żadnego problemu, jestem w pełni sił, mam nadzieję, że tak pozostanie - dodał Duda.

Przeprosił tych wszystkich, którzy są narażeni na procedury kwarantanny w związku z tym, że spotykali się z nim w ostatnich dniach. - Gdybym odczuwał jakiekolwiek symptomy koronawirusa, proszę mi wierzyć, wszystkie spotkania byłyby odwołane - powiedział Duda.

Na kwarantannę udała się Iga Świątek wraz z całym sztabem. Mistrzyni French Open w piątek odbierała z rąk prezydenta medal. Prezydent wczoraj wizytował też budowę szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. W tej chwili nie ma informacji, czy osoby, które wtedy się z nim spotkały trawią na kwarantannę. 

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM