Władza traci na protestach. Duży spadek PiS w nowym sondażu

Duży ból głowy dla Jarosława Kaczyńskiego. W najnowszym sondażu na zlecenie "Wyborczej" PiS ma najniższy wynik od wyborów parlamentarnych w 2015 roku.
Zobacz wideo

Pracownia Kantar na zlecenie "Wyborczej" w poniedziałek i wtorek – czyli w szczycie protestów wokół decyzji TK odnośnie aborcji - zapytała ankietowanych o preferencje wyborcze. Na PiS chciałoby zagłosować 26 proc. badanych. - Tak słabego wyniku PiS nie miał od wyborów parlamentarnych w 2015 r. – zauważa "Wyborcza".

Na Koalicję Obywatelską swój głos oddałoby 24 procent badanych.  Imponujący wynik ma ruch Szymona Hołowni Polska 2050. Chce na niego zagłosować aż 18 proc. badanych. W Sejmie znalazłyby się jeszcze Lewica i Konfederacja – po 8 procent poparcia. Progu wyborczego nie przekroczyłoby PSL.

Polki i Polacy nie popierają wyroku TK w sprawie aborcji

Z sondażu wynika też, że większość Polek i Polaków, aż 73 proc. badanych, nie popiera ostatniej decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Z wyrokiem zgadza się jedynie 13 proc., a 14 proc. nie ma na jego temat zdania. Jakie rozwiązanie, jeżeli chodzi o aborcję wybrali badani? 62 proc. uważa, że aborcja powinna być legalna w określonych przypadkach, 22 proc. jest zdania, że powinna być dostępna na żądanie do 22. tygodnia ciąży. 11 proc. twierdzi, że powinna być całkowicie zakazana.

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM