Wp.pl: Policjanci zostali zawieszeni za wieszaki i pieluchy na płocie Jarosława Kaczyńskiego

Zastępca komendanta komisariatu policji na warszawskim Żoliborzu i kilku policjantów zostało zawieszonych - podała Wirtualna Polska. Według portalu to konsekwencje tego, że funkcjonariusze mieli pozwolić na powieszenie na płocie domu Jarosława Kaczyńskiego wieszaków i paczki pieluch.
Zobacz wideo

Jak poinformował portal wp.pl, zastępca Komendanta Komisariatu Policji Warszawa Żoliborz i kilku policjantów zostało zawieszonych decyzją Komendanta Rejonowego Policji.

Według nieoficjalnych informacji portalu, chodzi o akcję Lotnej Brygady Opozycji z 29 października. "Policjanci z prewencji zostali 29 października wysłani do interwencji przed posesją prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Grupa manifestantów nazywająca się Lotną Brygadą Opozycji przemaszerowała ulicą Mickiewicza przed dom Kaczyńskiego. Tam powiesiła na płocie paczkę pampersów oraz wieszaki - symbol protestu kobiet - z literami układającymi się w niecenzuralne słowo." - napisał portal.

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, zawieszony został zastępca Komendanta Komisariatu Policji Warszawa-Żoliborz nadkomisarz Robert Jurkowski oraz 5 policjantów z wydziału prewencji.

"W powyższej sprawie prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne. Mówimy bowiem o ewentualnym naruszeniu dyscypliny służbowej, co mogło przejawiać się brakiem reakcji funkcjonariuszy na popełnione wykroczenie. W związku z powyższym zawieszonych zostało 6 funkcjonariuszy na okres miesiąca. Sprawa jest wyjaśniana. Z uwagi na trwające postępowanie do czasu jego zakończenia powyższa sprawa nie będzie przez nas komentowana" - przekazała z kolei PAP nadkom. Elwira Kozłowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V.

TOK FM PREMIUM