Kolejna rezygnacja w rządzie. Wojciech Maksymowicz wraca do pracy w szpitalu

Wojciech Maksymowicz, wiceminsiter nauki i edukacji, odchodzi z rządu. Wcześniej wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko poinformowała, że złożyła rezygnację z funkcji sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia.
Zobacz wideo

Wojciech Maksymowicz o swojej decyzji poinformował na konferencji prasowej. - -Złożyłem dziś rezygnacji z pełnionej przeze mnie funkcji wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego. Przez ostatni czas starałem się swoim doświadczeniem i wiedzą służyć Polsce w najlepszy możliwy sposób. Wiele rzeczy udało się usprawnić, część projektów jest jeszcze w trakcie realizacji, m.in. bardzo ważny projekt ustawy o biobankach, danych medycznych dla potrzeb nauki, rozporządzenie o nauczaniu lepszego kontaktu lekarza z pacjentem - wymieniał Maksymowicz.

- Zawsze podkreślałem, że jestem najpierw lekarzem, a potem politykiem. W tej sytuacji to nie są słowa na wyrost. Ojczyzna jest w potrzebie, a najbardziej potrzebuje lekarzy i pielęgniarek. Dlatego wracam do pracy - ogłosił Maksymowicz. 

Były wiceminister nauki powiedział, że zajmie się operowaniem chorych z nowotworami mózgu, pracą w klinice Budzik .- Będę pracował też na oddziale COVID-owym szpitala w Olsztynie - dodał.

Zaapelował do wszystkich medyków, którzy nie pracują w ochronie zdrowie, aby powrócili do szpitali. - Mam nadzieję, że razem uda nam się pokonać koronawirusa - podkreślił. 

Wcześniej o złożeniu rezygnacji poinformowała wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

Kim jest Wojciech Maksymowicz?

Wojciech Maksymowicz to neurochirurg, profesor nauk medycznych. W latach 1997-99 był ministrem zdrowia i opieki społecznej. W sierpniu 2018 został doradcą Jarosława Gowina, będącego wicepremierem i ministrem nauki i szkolnictwa wyższego. W lipcu 2019 roku prezes  Mateusz Morawiecki powołał go na podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W październikowych wyborach do Sejmu uzyskał mandat poselski. Startował z list PiS z rekomendacji Porozumienia Gowina. 

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM