Fundacja Kai Godek chce zakazać marszów równości. Dziś mają złożyć w Sejmie podpisy pod ustawą

Fundacja Życie i Rodzina, której działaczką jest Kaja Godek, ma złożyć dziś w Sejmie podpisy pod projektem ustawy dotyczącym m.in. zakazu marszu równości.
Zobacz wideo

Jak informuje Onet.pl, zakaz organizowania marszów równości to główny punkt projektu ustawy, za którym stoi Fundacja Życie i Rodzina oraz Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej #StopLGBT. We władzach fundacji zasiada Kaja Godek, aktywistka znany choćby ze składania projektów ograniczających prawo do aborcji. Po ostatniej decyzji TK, która wywołała masowe protesty, środowiska pro-life były tak szczęśliwe, że aż podrzucały Godek do góry przed budynkiem trybunału. 

Jak wynika z treści projektu, zakazane mają być manifestacje, których celem jest m.in. kwestionowanie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny czy propagowanie związków partnerskich. W ustawie zapisano także, że na manifestacjach nie wolno propagować „orientacji seksualnych innych niż heteroseksualizm”, płci jako „bytu niezależnego od uwarunkowań biologicznych” i aktywności dzieci seksualnej dzieci przed ukończeniem 18 roku życia. Zgodnie z przygotowaną ustawą, chronione mają być też symbole religijne.

Jak pisaliśmy niedawno, pod tym projektem podpisy zbierano w kościołach.

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM