Giertych pisze o "największej ofercie korupcyjnej w historii Polski". "Wyborcza": To Hofman miał ją złożyć Czarneckiemu

Według "Gazety Wyborczej" to Adam Hofman, były rzecznik PiS, mial składać w imieniu władzy korupcyjne propozycje Leszkowi Czarneckiemu. Sprawę opisał w sobotę Roman Giertych.
Zobacz wideo

Roman Giertych w sobotę na Facebooku opublikował niejako swoją mowę obronną, jaką miałby wygłosić w czasie posiedzenia aresztowego – odbędzie się w poniedziałek- wobec Leszka Czarneckiego. Prokuratura postawiła miliarderowi zarzuty ws. afery GetBack.  Giertych nie może wykonywać swojego zawodu adwokata, bo sąd zastosował wobec niego taki środek zapobiegawczy. Adwokat jest jedną z 12 osób podejrzanych o wyprowadzenie i przywłaszczenie łącznie ok. 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord.

"Latem 2020 r. postanowiono przedłożyć Czarneckiemu ostateczną propozycję. Albo zgodzi się wreszcie na nadzorcę z PiS w swoich bankach i jego majątek będzie grać w drużynie PiS, albo władza się z nim ostatecznie rozprawi" - napisał Giertych na Facebooku. Jak podaje: "Podczas spotkania poza granicami Polski doszło do złożenia oferty przyjęcia do pracy do banków Czarneckiego (w charakterze doradcy lub członka rady nadzorczej) pana Michała Krupińskiego – wieloletniego prezesa Pekao SA – osoby blisko związanej z obecną władzą. Ofertę złożył b. polityk PiS, utrzymujący bliskie relacje osobiste z prezesem Rady Ministrów Mateuszem Morawieckim. Towarzyszyła mu inna osoba blisko powiązana z PiS".

Według "Wyborczej" to Adam Hofman, były rzecznik PiS, a dziś potężny lobbysta, miał przyjechać do Monako i składać w imieniu rządzącego obozu korupcyjne propozycje Leszkowi Czarneckiemu, właścicielowi Getin Banku. Rozmowa miała zostać nagrana. - Hofman mówił, że przychodzi w imieniu Ziobry. (…) W zamian za posadę dla Krupińskiego Hofman obiecywał złagodzenie kursu wobec banków Czarneckiego – twierdzi informator cytowany przez "Wyborczą".

Według Giertycha wcześniej Czarneckiemu proponowano udział w wykupie TVN24. "Dowody na złożenie tej największej w moim przekonaniu oferty korupcyjnej w historii Polski mogą zostać przedstawione wyłącznie niezależnej Komisji Śledczej. Mój Mocodawca, dr Leszek Czarnecki, upoważnił mnie do oświadczenia, że z obecną prokuraturą, po doświadczeniach z roku 2018, nie zamierza współpracować w sprawie wyjaśniania przedstawionej tutaj afery" – przekonuje Giertych.

Do sprawy odniósł się sam Adam Hofman i wszystkiemu zaprzeczył. 

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM