Czerwińska: Podczas demonstracji 30.10. Kaczyński nie wyjechał w kamizelce kuloodpornej. Był w domu

30 października podczas demonstracji prezes PiS Jarosław Kaczyński był w domu; doniesienia o jego wyjeździe poza Warszawę i kamizelce kuloodpornej są wierutną bzdurą - oświadczyła w czwartek rzeczniczka PiS Anita Czerwińska, nawiązując do czwartkowej publikacji "Gazety Wyborczej".
Zobacz wideo

"GW" napisała, że 30 października, gdy Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiedział zorganizowanie happeningu przed domem Jarosława Kaczyńskiego, "ochraniająca prezesa PiS firma ochroniarska Grom Group potraktowała sprawę bardzo poważnie i połączyła ją z anonimowymi groźbami zamachu, które Kaczyński regularnie dostaje". Prezes miał zostać ubrany w kamizelkę kuloodporną i wywieziony do ośrodka szkoleniowego w Czerwonym Borze k. Łomży - podaje gazeta.

Czerwińska zwróciła się we wtorek na Twitterze do "Gazety Wyborczej" oraz autora artykułu Wojciecha Czuchnowskiego, pisząc: "Kłamstwo #GW i #Czuchnowski!".

Rzeczniczka PiS napisała, że Kaczyński podczas demonstracji 30 października był w domu. "Doniesienia o wyjeździe poza Warszawę i kamizelce kuloodpornej są wierutną bzdurą. Przestańcie kłamać! #StopFakeNews" - napisała Czerwińska.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM