PiS szeroko otwiera ramiona dla polityków Kukiz'15. "Jesteśmy otwarci na rozmowy z każdym, kto popiera nasz program"

Jeszcze niedawno niektórzy wróżyli podział jednego z klubów sejmowych. Miał być PiS, tymczasem podzielił się PSL. Jesteśmy otwarci na rozmowy z każdym, kto popiera nasz program, nasze poglądy i ideały - powiedział w rozmowie z PAP szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
Zobacz wideo

W czwartek doszło do rozwodu w Koalicji Polskiej, ludowcy z PSL-u zdecydowali o zakończeniu współpracy z politykami Pawła Kukiza. Poszło m.in. o głosowanie, w którym kukizowcy poparli uchwałę PiS ws. negocjacji unijnego budżetu.

Posłowie, z którymi pożegnali się ludowcy, mają utworzyć własne koło poselskie. Klub Koalicji Polskiej będzie się teraz nazywał Koalicja Polska PSL-UED-Konserwatyści. 

- Komuś chyba mylą się litery. Jeszcze niedawno niektórzy wróżyli podział jednego z klubów sejmowych. Miał być PiS, tymczasem podzielił się PSL. Jesteśmy otwarci na rozmowy z każdym, kto popiera nasz program, nasze poglądy i ideały - powiedział PAP w rozmowie z PAP szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, pytany o możliwość współpracy z politykami skupionymi wokół Kukiza.

Black Friday w TOK FM. Kupujesz 50 proc. taniej, a dostajesz więcej

W podobnym tonie sytuację związaną z Koalicją Polską komentuje Tomasz Rzymkowski, były poseł Kukiz'15 w poprzedniej kadencji, a obecnie w klubie PiS. - To jest skandaliczna decyzja Polskiego Stronnictwa Ludowego, że usunięto tak ideową osobę jak Paweł Kukiz, który wierzył w ten projekt Koalicja Polska - ocenił były współpracownik Pawła Kukiza.

- My jako Zjednoczona Prawica będziemy patrzeć z wielkim zaciekawieniem, co Paweł Kukiz zamierza dalej robić. Ostatnio zdał wielki, ważny test głosując za uchwałą dotyczącą suwerenności państwa polskiego i Polska mu tego nie zapomni - podkreślił poseł Rzymkowski.

TOK FM PREMIUM