Orędzie marszałka Grodzkiego. Krystyna Pawłowicz: Skandal zdrady Rzeczpospolitej. Wpis znikł z TT byłej posłanki PiS

Skandal zdrady Rzeczpospolitej przy wykorzystaniu telewizji publicznej - tak sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz skomentowała piątkowe wystąpieniu telewizyjne marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego dot. budżetu UE. Wpis po kilku godzinach znikł z profilu byłej posłanki PiS.
Zobacz wideo

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki w wystąpieniu telewizyjnym wezwał rządzących do "poszanowania interesu narodowego i wycofania się ze sprzecznej z polską racją stanu groźby weta". Podkreślił, że godzi ono w interesy gospodarcze, polityczne i strategiczne Polski. Wezwał też rządzących do opamiętania się i apelował, aby "wrócili do przestrzegania praworządności".

Wystąpienie marszałka Senatu wyemitowały m.in.: TVP1, TVP Info, TVN24, Polsat News oraz Polskie Radio.

Wystąpienie Grodzkiego skomentowała na Twitterze Krystyna Pawłowicz. "Skandal zdrady Rzeczpospolitej przy wykorzystaniu telewizji publicznej po godz.20.00 przez lekarza z Senatu!!! SKANDAL!!!!" - napisała.

Co ciekawe, wpis został usunięty. Ale oczywiście wielu internautów uwieczniło myśli sędzi Krystyny Pawłowicz, która nim trafiła do TK, przez lata zasiadała w poselskich ławach z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Tylko Polska i Węgry grożą wetem unijnego budżetu oraz programu odbudowy po pandemii koronawirusa.  W czwartek w Budapeszcie premierzy: Polski i Węgier podpisali deklarację dotyczącą uzgodnienia stanowiska krytycznego wobec powiązania wypłat z budżetu z "arbitralnymi i nieobiektywnymi kryteriami naruszeń praworządności".

TOK FM PREMIUM