Donald Tusk pozywa Beatę Mazurek o naruszenie dóbr osobistych

"W imieniu Donalda Tuska pozywam panią poseł Beatę Mazurek o naruszenie dóbr osobistych" - poinformował w mediach społecznościowych Roman Giertych, pełnomocnik byłego premiera.
Zobacz wideo

Chodzi o komentarz, jaki w sobotę na Twitterze zamieściła Beata Mazurek. Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości napisała: "Tusk znany jest z tego, że pielęgnuje rodzinne tradycje. Pewnie takich faszystowskich pamiątek posiada więcej. Szkoda, że pochwalił się tylko maseczką. Nie traćmy jednak nadziei, może następnym razem powita Lempart w mundurze dziadka z Wermachtu?".

Mazurek odniosła się w ten sposób do zdjęcia, na którym Donald Tusk znajduje się w swoim brukselskich biurze w czarnej maseczce z symbolem Strajku Kobiet. Wcześniej sam szef Europejskiej Partii Ludowej informował, że spotkał się w Brukseli z liderką inicjatywy Martą Lempart i od niej właśnie otrzymał tę maseczkę. 

Na wpis europosłanki Mazurek zagregował mecenas Roman Giertych, pełnomocnik Tuska. "W imieniu Przewodniczącego Donalda Tuska pozywam panią poseł Beatę Mazurek o naruszenie dóbr osobistych" - poinformował chwilę przed godziną 17. "Będziemy się domagać przeprosin oraz wpłaty na WOŚP" - dodał.

DOSTĘP PREMIUM