Tusk komentuje rządowe obostrzenia. Rzucił żart o "różnicy między stanem wojennym a rządami PiS"

"Różnica między stanem wojennym a rządami PiS jest taka, że wtedy na sylwestra zawieszono godzinę policyjną, a teraz ją wprowadzają - napisał w czwartek na Twitterze były premier Donald Tusk.
Zobacz wideo

W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od 28 grudnia do 17 stycznia zostaje wprowadzona kwarantanna narodowa. W sylwestra wprowadzone będą również ograniczania w przemieszczaniu się od godz. 19 (31 grudnia) do godz. 6 (1 stycznia).

Do najnowszych obostrzeń rządu w związku z koronawirusem na Twitterze odniósł się były premier i były szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

"Różnica między stanem wojennym a rządami PiS jest taka, że wtedy na sylwestra zawieszono godzinę policyjną, a teraz ją wprowadzają. Co do kasyn, brak danych. Pasterka bez zmian" - napisał.

Tweet szefa Europejskiej Partii Ludowej, jak zwykle, wzbudził kontrowersje i komentarze ze strony przedstawicieli obozu rządzącego. Odniósł się do niego m.in. wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker.

"Oprócz walki ze śmiertelnym wirusem całą Europę czeka też walka z politycznym draństwem i cynizmem tych, którzy na tragedii milionów ludzi będą chcieli zbić kapitał polityczny. Wierzę, że przezwyciężymy ten trudny czas i wyjdziemy z tego jako Naród silniejsi" - napisał Szefernaker.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM