Rośnie poparcie dla PiS. Złe wiadomości dla Konfederacji [SONDAŻ]

Na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować co trzeci wyborca - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. Druga w zestawieniu Koalicja Obywatelska może liczyć na 22,3 proc. poparcia.
Zobacz wideo

Jak wynika z sondażu opublikowane dziś przez Onet, poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości "zadeklarowało 33 proc. osób biorących udział w sondażu, co oznacza wzrost o 4,3 pkt proc. w porównaniu do badania z listopada".

Na KO chce głosować 22,3 proc. respondentów (spadek o 2,4 pkt proc.), a na ruch Szymona Hołowni - 11 proc., minimalnie (o 0,3 pkt proc.) gorszym niż w poprzednim miesiącu. Za podium znaleźli się: Lewica - 7,1 proc. (wzrost o 0,1 pkt proc.) oraz PSL - 6,1 proc. (wzrost o 1 proc.).

Pod progiem gwarantującym wejście do Sejmu znalazła się Konfederacja - 4,9 proc. (spadek o 0,2 proc.) oraz  Agrounia - 2 proc.

Badanie przeprowadzono 16 grudnia br. 

W tym tygodniu także "Super Express" opublikował sondaż poparcia dla partii politycznych. Z badania wynika, że gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, to 40,05 proc. ankietowanych oddałoby swój głos na PiS; 26,29 proc. na Koalicję Obywatelską; a 12,44 proc. na Polskę 2050 Szymona Hołowni.

DOSTĘP PREMIUM