Jarosław Kaczyński: PO poszła w stronę lewackiego ekstremizmu

Platforma poszła bardzo ostro w lewo, w stronę lewackiego ekstremizmu, co nas trochę zaskakuje - ocenił prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Rzeczpospolitą".
Zobacz wideo

W zapowiedzi rozmowy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, która w całości ma się ukazać w niedzielę o godz. 21, napisano, że dotyczy ona układu politycznych sił na koniec 2020 roku oraz tego, czy nie tworzy się nowy pomysł na pokonanie PiS w wyborach.

Pierwsza obserwacja - jak napisano w zapowiedzi wywiadu - dotyczy samego PiS. "Prawą flankę utrzymujemy i jesteśmy na niej mocni. Nie pójdziemy na lewo to jest oczywiste" - powiedział Kaczyński w rozmowie z "Rz". Z kolei druga obserwacja dotyczy już samego kursu, który obrała Platforma Obywatelska. "Platforma poszła bardzo ostro w lewo, w stronę lewackiego ekstremizmu, co nas trochę zaskakuje" - przyznał lider PiS.

Wicepremier zastanawia się także, czy tworzy się nowy układ opozycji. "Pytanie, czy jest prawdą, że to układ z Hołownią, że oni mają wypchnąć lewicę, a Hołownia ma zająć miejsce na centrum. Wszystko to jest nowym-starym pomysłem, by nas pozbawić władzy" - podkreślił lider Zjednoczonej Prawicy.

"Rzeczpospolita" przywołuje na końcu zapowiedzi wywiadu z prezesem PiS, fakt, że w ostatnim czasie wielu ważnych polityków PO z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim na czele przyznało, że wspiera liberalizację prawa antyaborcyjnego, ale inni, w tym były szef partii Grzegorz Schetyna, się z tym nie zgadzają.

TOK FM PREMIUM