Fundacja księdza, który chciał odkażać ulice po Marszu Równości, z nagrodą Rzecznika Praw Dziecka

Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka otrzymała Fundacja Małych Stópek, której jest ks. Tomasz Kancelarczyk. To on miał stać za pomysłem, by dezynfekować ulice m.in. po Marszu Równości.
Zobacz wideo

"Fundacja Małych Stópek i dyrektor Caritasu Diecezji Toruńskiej ksiądz prałat Daniel Adamowicz otrzymali od rzecznika praw dziecka Mikołaja Pawlaka Odznaki Honorowe za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka" - poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Szczecińska "Gazeta Wyborcza" przypomniała, że założyciel Fundacji Małych Stópek - ks. Tomasz Kanclerzyk - jest znany "z wzywania do nienawiści przeciwko osobom LGBT".

"O księdzu Tomaszu Kancelarczyku było głośno w ubiegłym roku, gdy na profilu na Facebooku założył akcję 'Odkażanie' i wzywał do dezynfekcji ulic po przejściu osób LGBT i obrońców tej grupy.  Akcja miała być przeprowadzona po Marszu Równości. Po ostrej krytyce, także w środowisku PiS, ksiądz z tej akcji się wycofał, a potem przepraszał. Najnowszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który nie pozwala kobiecie na usunięcie ciąży w przypadku ciężko uszkodzonego płodu nawet wtedy, gdy dziecko umrze zaraz po urodzeniu, ks. Kancelarczyk skomentował następującymi słowami: 'Możemy powiedzieć, że teraz jesteśmy bardziej cywilizowani'" - czytamy.

"To odznaczenie przyznane przez 'nierzecznika' praw dziecka oczywiście ma wymiar polityczny. To dalszy ciąg antyaborcyjnej krucjaty pana Mikołaja Pawlaka, to dalszy ciąg krucjaty wymierzonej przeciwko osobom LGBT. Rzecznik powinien zająć się przede wszystkim ochroną życia dzieci już narodzonych. Tymczasem wręcza odznaczenie ultrakonserwatywnemu, religijnemu fundamentaliście" - komentowała w rozmowie z "GW" posłanka Lewicy Katarzyna Kotula.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM