Czarnek: Pani Scheuring-Wielgus zakłócała obrzęd religijny w sposób absolutnie bezczelny

Wszyscy widzieliśmy, że pani Scheuring-Wielgus naruszała i zakłócała obrzęd religijny, mszę świętą w sposób absolutnie bezczelny. To są rzeczy, które są karalne w polskich przepisach prawa ocenił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Uchylenia immunitetu posłance Lewicy domaga się Zbigniew Ziobro.
Zobacz wideo

Minister edukacji i nauki był w środę gościem programu "Jedziemy" na antenie TVP Info, gdzie został m.in. zapytany o wniosek prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o uchylenie immunitetu posłance Lewicy Joannie Scheuring-Wielgus. Prokuratura chce postawić posłance zarzuty "złośliwego przeszkadzania publicznemu wykonywaniu aktu religijnego oraz obrażania uczuć religijnych".

- To jest normalne działanie w granicach praworządności i państwo prawa tak powinno funkcjonować. Jeśli ktoś uporczywie coś takiego robi, to narusza przepisy prawa - ocenił Czarnek, dodając, że do prokuratury w tej sprawie wpłynęło mnóstwo zgłoszeń. - Prokuratura musi na te zgłoszenia reagować - podkreślił polityk PiS.

- Jeśli jest przepis prawa i obowiązuje, to musi być przestrzegany. Przez panią Scheuring-Wielgus nie był przestrzegany, bo wszyscy to widzieli. Widzieliśmy, że naruszała i zakłócała obrzęd religijny, mszę świętą w sposób absolutnie bezczelny. To są rzeczy, które są karalne w polskich przepisach prawa - zaznaczył.

Według min. Czarnka prokuratura w takich sytuacjach "musi po prostu działać". - A jeśli Lewica nie chce, żeby prokuratura działała na podstawie przepisów prawa, to jest kolejny dowód na to, że praworządność ma za nic - stwierdził. - Należy się wystrzegać rządów tych panów i pań, bo oni rzeczywiście doprowadzą do totalitaryzmu w Polsce i zamienią państwo praworządne i państwo prawa, którym jesteśmy, na państwo totalitarne - dodał minister.

Wniosek o uchylenie immunitetu dotyczy tego, co wydarzyło się 25 października podczas mszy w toruńskim kościele p.w. św. Jakuba Apostoła. Scheuring-Wielgus i jej mąż stanęli pod ołtarzem, trzymając transparenty z napisami "Kobieto! Sama umiesz decydować" oraz "Kobiety powinny mieć prawo decydowania, czy urodzić czy nie, a nie państwo w oparciu o ideologię katolicką".

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM