Janusz Korowin-Mikke sprawcą kolizji. Polityk od 13 lat nie ma prawa jazdy

Janusz Korwin-Mikke, który 22 grudnia spowodował kolizję drogową w Otwocku, nie ma ważnego prawa jazdy - wynika z informacji RMF24. Obaj kierowcy byli trzeźwi.
Zobacz wideo

Jak informowała PAP rzecznik prasowa otwockiej KPP sierż. sztab. Paulina Harabin, do kolizji doszło tydzień temu w poniedziałek ok. godz. 20.30 na ul. Kraszewskiego w Otwocku. - Kierujący samochodem fiat punto w trakcie manewru włączania się do ruchu, skręcając w prawo zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem marki scania, którym kierował 23-latek. W trakcie czynności ustalono, że obaj kierujący byli trzeźwi i nikt nie odniósł obrażeń - przekazała.

Dodała, że policjanci sprawdzają, czy kierowca fiata miał uprawnienia do kierowania pojazdem.

Z informacji RMF24 wynika, że materiały w tej sprawie wysłano do prokuratury, która zdecyduje, o wszczęciu wobec polityka Konfederacji śledztwa z artykułu 180a Kodeksu Karnego. Chodzi o prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień.

"Starostwo powiatowe w Otwocku odpowiedziało na zapytanie o prawo jazdy posła, którego nie miał ze sobą w czasie kolizji. Okazało się, że w 2007 roku cofnięto mu uprawnienia za przekroczenie limitu punktów karnych do czasu uzyskania pozytywnego egzaminu na prawo jazdy. Jednak do tej pory Janusz Korwin-Mikke nie dostarczył dokumentów potwierdzających zdanie egzaminu" - podał w środę portal RMF24.

Korwin-Mikke: Dość typowy spór kompetencyjny

Janusz Korwin-Mikke zabrał głos w sprawie za pośrednictwem Twittera. Zamieścił odpis postanowienia sądu z 2010 r. z którego wynika, że prawo jazdy powinien odzyskać. "Jest to dość typowy spór kompetencyjny między władzą sądowniczą a administracyjną. Jeżdżę tak już 10 lat zatrzymywany byłem wiele razy, policja to honoruje - nie rozumiem, o co chodzi" - napisał poseł Konfederacji.

Korwin-Mikke napisał też, że liczy na wyjaśnienie sprawy w sądzie. Do wpisu dodał zdjęcie z kolizji. "Na feldze ciężarówki widać te ślady... otarcia błota... I to wszystko" - napisał polityk.

TOK FM PREMIUM