Nie żyje Jolanta Fedak, posłanka PSL i była minister pracy. "Następna wygrana miała być z rakiem"

W wieku 60 lat zmarła Jolanta Fedak, posłanka PSL, była minister pracy i polityki społecznej w latach 2007-2011 - poinformował lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. Nie tak się umawialiśmy, Jolu; odeszłaś za wcześnie - podkreślił szef PSL.

"Bardzo smutne wiadomości na koniec tego smutnego roku. Zmarła Jolanta Fedak, była minister pracy i polityki społecznej. Nie tak się umawialiśmy Jolu. Rok temu zdobyłaś upragniony mandat poselski, następna wygrana miała być z rakiem. Odeszłaś za wcześnie. Będzie Cię nam brakowało" - napisał na Twitterze Kosiniak-Kamysz.

Zmarłą Jolantę Fedak pożegnała również Elżbieta Rafalska, była szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. "Dzisiaj zmarła Jolanta Fedak, była minister pracy i poseł. Długo i dzielnie walczyła z chorobą. W polityce twarda i konsekwentna. W życiu otwarta i życzliwa. Jednak niedoceniona. Mam dla niej wiele szacunku i uznania, żal... Jolu, spoczywaj w pokoju. Wieczny odpoczynek..." - napisała na Twitterze.

Były premier Donald Tusk napisał z kolei: "Jolanta Fedak - świetna Pani Minister, z charakterem, sercem i wiedzą, odważna i lojalna. Będzie nam Ciebie Jolu bardzo brakowało". "Nie spóźnij się, Nowy Roku. Tego starego mamy wszyscy serdecznie dosyć" - dodał w kolejnym wpisie.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM