Starosta opatowski usunięty z PiS. Za zaszczepienie się poza kolejnością

Starosta opatowski Tomasz Staniek, uchwałą Zarządu Okręgowego PiS, został usunięty ze struktur Prawa i Sprawiedliwości; zasady obowiązują wszystkich - poinformował w sobotę szef komitetu wykonawczego partii Krzysztof Sobolewski. Głos ws. szczepień zabrał też premier Morawiecki.
Zobacz wideo

Starosta opatowski Tomasz Staniek informował w mediach społecznościowych, że 31 grudnia przyjął pierwszą dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi. "Czujemy się wyśmienicie a najważniejsze, że zabezpieczamy naszych najbliższych. Za 3 tygodnie kolejna dawka. Zachęcamy do takich samych decyzji" - napisał na swoim profilu na Facebooku starosta. Wpis później został usunięty.

Sobolewski poinformował w sobotę, że starosta, uchwałą zarządu okręgowego PiS, został usunięty ze struktur partii. "Zasady obowiązują wszystkich" - podkreślił we wpisie na Twitterze Sobolewski, który odpowiada za nadzór nad strukturami PiS.

Głos w sprawie szczepień poza kolejnością zabrał też premier. "Każda dawka szczepionki przekazana z naruszeniem harmonogramu to dawka, której może zabraknąć potrzebującym. Placówki, które dopuściły tego procederu i osoby, które wykorzystują swoją pozycję do uzyskania szczepionki poza kolejnością szkodzą Narodowemu Programowi Szczepień" - napisał Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Europoseł PiS Joachim Brudziński odnosząc się wcześniej do informacji krążących w mediach społecznościowych na temat starosty stwierdził, że każdy z obozu rządzącego, kto wykorzystuje swoje stanowisko zaszczepi się przed personelem medycznym czy osobami z grupy szczególnego ryzyka powinien "wylecieć ze stanowiska".

"Żeby była sprawa jasna, jeżeli ktoś z obozu obecnej władzy w sposób nieetyczny, wykorzystując swoją pozycję czy stanowisko, z naruszeniem procedur i kolejki zaszczepił się przed personelem medycznym czy osobami z grupy szczególnego ryzyka, powinien wylecieć ze stanowiska na zbity pysk" - oświadczył Brudziński na Twitterze.

Tomasz Staniek to nie jedyny polityk PiS, który zaszczepił się poza kolejnością. Także, jak poinformowała "Gazeta Wyborcza", szczepił się też starosta nyski - Andrzej Kruczkiewicz.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM