Z kancelarii prezydenta prosto do NBP. Paweł Mucha pochwalił się nową posadą

Paweł Mucha, który do końca 2020 roku był wiceszefem Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy, 1 stycznia objął nowe stanowisko - będzie teraz doradzać prezesowi NBP Adamowi Glapińskiemu. Pozostanie również społecznym doradcą prezydenta.
Zobacz wideo

Paweł Mucha przyznał w rozmowie z Interia.pl, że został zatrudniony w NBP. - Mam zaszczyt nadal współpracować z panem prezydentem. Do dnia 31 grudnia 2020 r. pełniłem funkcję zastępcy szefa Kancelarii Prezydenta i sekretarza stanu. Od dnia 1 stycznia 2021 r. nadal wspieram pana prezydenta - jako doradca Prezydenta RP. Jest to funkcja społeczna - powiedział.

Wcześniej prezydencka kancelaria poinformowała, że prezydent Andrzej Duda postanowieniami z 28 grudnia 2020 r. dokonał zmian w kierownictwie KPRP. W związku z tym 4 stycznia dotychczasowy sekretarz stanu w KPRP Piotr Ćwik został zastępcą szefa Kancelarii. 

Ale to nie koniec zmian. Również 4 stycznia Krzysztof Szczerski został odwołany z funkcji szefa gabinetu prezydenta, jednocześnie - z dniem 5 stycznia prezydent powołał na to stanowisko Pawła Szrota. Szczerski został Pełnomocnikiem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do spraw utworzenia Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM