Jarosław Gowin: Będę rekomendował uwolnienie handlu od 18 stycznia

Będę rekomendował, by uwolnić ponownie handel od 18 stycznia - powiedział w rozmowie z PAP wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Dodał, że w odniesieniu do innych objętych obostrzeniami branż - za wcześnie na jakiekolwiek optymistyczne zapowiedzi.
Zobacz wideo

- Chcielibyśmy ogół społeczeństwa, a zwłaszcza przedsiębiorców możliwie szybko poinformować o tym, czego należy spodziewać się po 17 stycznia i jestem przekonany, że na początku przyszłego tygodnia będziemy mieli gotowe propozycje - stwierdził w rozmowie z PAP Jarosław Gowin.

To czy otwarte zostaną galerie handlowe, hotele, będzie - jak zapowiedział - analizowane w najbliższych dniach. - Moja rekomendacja będzie taka, by uwolnić ponownie handel od 18 stycznia. Natomiast jeżeli chodzi o inne objęte obostrzeniami branże, dzisiaj byłoby za wcześnie na jakiekolwiek optymistyczne zapowiedzi - wskazał wicepremier.

Pytany o znoszenie innych ograniczeń, szef ministerstwa rozwoju, pracy i technologii odpowiedział: "Mogę przywołać zapowiedź ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, że będzie dążył do tego, aby od 18 stycznia do szkół podstawowych wróciły pierwsze trzy najmłodsze klasy".

Decyzją ministra zdrowia od 28 grudnia do 17 stycznia obowiązują ograniczenia w działalności galerii handlowych, hoteli. Nie mogą działać stoki narciarskie.

W rozporządzeniu ministra edukacji i nauki stacjonarne funkcjonowanie szkół, poza pewnymi wyjątkami, zostało ograniczone do 3 stycznia 2021 r. Zajęcia zdalne w szkołach uczniowie mieli do 22 grudnia. Od 23 grudnia do 3 stycznia w szkołach trwała przerwa w nauce w związku ze świętami Bożego Narodzenia, zaś do 17 stycznia uczniowie wszystkich szkół mają ferie zimowe.

DOSTĘP PREMIUM