Decyzją prezesa Kaczyńskiego rozwiązano organizację terenową PiS w Wałbrzychu

Decyzją prezesa Jarosława Kaczyńskiego nastąpiło rozwiązanie organizacji terenowej PiS w Wałbrzychu oraz wykluczenie wszystkich członków partii w tym mieście - poinformował w środę szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
Zobacz wideo

"Na wniosek Pełnomocnika Okręgowego PiS okręgu nr 2 Wałbrzych Michała Dworczyka, decyzją prezesa PiS z dnia 12 stycznia 2021 r. nastąpiło rozwiązanie organizacji terenowej PiS mieście Wałbrzych oraz wykluczenie wszystkich członków PiS w mieście Wałbrzych" - poinformował Sobolewski na Twitterze.

Jak wskazano w załączonym do tweeta piśmie, decyzję podjęto na podstawie jednego z artykułów statutu PiS. Decyzja przewiduje - jak czytamy - rozwiązanie organizacji terenowej Prawa i Sprawiedliwości "obejmującą miasto Wałbrzych w okręgu nr 2 - Wałbrzych". "Wyklucza się z Prawa i Sprawiedliwości członków należących do struktury terenowej miasta Wałbrzych" - dodano.

"Decyzja wchodzi w życie z dniem podjęcia" - wskazano.

Decyzja ma być jeszcze przedłożona do zatwierdzenia na najbliższe posiedzenie Komitetu Politycznego PiS.

Niedawno lokalna telewizja Dami ujawniła nagranie rozmowy dolnośląskich działaczy PiS, które ukazywało konflikt wewnątrz wałbrzyskich struktur partii.

Miał on narastać od chwili kiedy ówczesna szefowa regionu Anna Zalewska została wybrana do Parlamentu Europejskiego. Zastąpić ją miał Michał Dworczyk, który wyznaczył na swojego przedstawiciela wicewojewodę dolnośląskiego - Kamila Zielińskiego. Decyzja wywołała bunt w lokalnej strukturze partii. Działacze napisali petycję do Jarosława Kaczyńskiego, a jedną z osób, które ją podpisały, był Radosław Łoziński, który nagrał rozmowę.

Na nagraniu słychać, jak działacz Janusz Czyż i wiceprezes Invest Park Development Bartłomiej Grzegorczyk chcą namówić Łozińskiego do wycofania podpisu. - Czego ty człowieku, k…, prowokujesz. (...) Ja doceniam, że jesteś odważny chłop i nie spier… jak reszta, ale nie prowokuj tam, gdzie nie potrzeba, bo, k…, człowieku, zniszczą cię. Do czego ci to kur... potrzebne? Nie działaj przeciwko, stań sobie, k…, spokojnie z boku. Podpisałeś petycję, k…, a po co, do czego, 10 osób was podpisze na 100? (…) i później do kogo się będą przypie… Zrobiło to na mnie w pewnym sensie kur... wrażenie, że nie jesteś taki kur... tchórz, ale nie prowokuj - pada na nagraniu.

TOK FM PREMIUM