Mateusz Morawiecki liderem rankingu zaufania. Na podium jest jeden polityk krytyczny wobec PiS

Zaufanie do premiera Morawieckiego deklaruje 43,7 proc. Polaków - wynika z rankingu przygotowanego przez IBRiS dla Onetu. Za plecami lidera znaleźli się Szymon Hołownia oraz Andrzej Duda.
Zobacz wideo

W porównaniu z grudniowym zestawieniem zaufanie do Mateusza Morawieckiego wzrosło z 40,4 proc. do 43,7 proc. Nieufność do szefa rządu deklaruje 47,8 proc. osób.

Na drugim miejscu, jak wynika z rankingu IBRiS dla Onetu, jest Szymon Hołownia, który cieszy się zaufaniem 43,3 proc. osób - przy jednoczesnym braku zaufania u 28,3 proc. W grudniowym zestawieniu zaufanie do byłego dziennikarza i polityka deklarowało 40,1 proc. Polaków.

Na trzecim miejscu podium znalazł się prezydent. Andrzejowi Dudzie ufa 41,9 proc. pytanych, nie ufa z kolei 47,5 proc. Co ciekawe, prezydent Duda jest jedynym politykiem z czołowej trójki, do którego zaufanie w ciągu ostatniego miesiąca spadło.

Czwarte miejsce w rankingu zaufania zajął prezydent Warszawy - Rafał Trzaskowski, a piąte wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński, który wyprzedził Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Zbigniew Ziobro liderem rankingu nieufności

Najsłabsze notowania w rankingu zaufania ma Zbigniew Ziobro. Ministrowi sprawiedliwości-prokuratorowi generalnemu ufa tylko 18,7 proc, badanych (w grudniu - 20,5 proc.). Nieufność do Ziobry deklaruje aż 61,7 proc. osób.

DOSTĘP PREMIUM