PiS niezagrożonym liderem sondażu poparcia dla partii politycznych. Sześć ugrupowań w parlamencie

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, to wygrałoby PiS z dużą przewagą nad Koalicją Obywatelską. Według sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski do Sejmu weszłoby w sumie sześć ugrupowań.
Zobacz wideo

Według opublikowanego dziś przez Wirtualną Polskę sondażu poparcia dla partii politycznych wynika, że gdyby wybory odbyły się teraz, to wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość.

Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce zagłosować 30 proc. wyborców (spadek o 3,2 pkt. proc.), Koalicja Obywatelska może liczyć na 19,6 proc. głosów (spadek o 4 pkt. proc.), a Polska 2050 Szymona Hołowni - na 17,5 proc. (wzrost o 8,4 pkt. proc.).

Do Sejmu weszłyby jeszcze: Lewica, na którą chce głosować 9,5 proc. wyborców (wzrost o 0,6 pkt. proc.), Konfederacja z poparciem na poziomie 7,5 proc. (wzrost o 3 pkt. proc.) oraz PSL-Koalicja Polska z 5 proc. (spadek o 1 pkt. proc.).

Sondaż Instytutu Badań Społecznych i Rynkowych IBRiS dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 23 stycznia metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie 1100 osób.

 

DOSTĘP PREMIUM