Wiceminister obrony twierdzi, że WOŚP to "cenna idea", ale sam się nie dołożył. Skrytykował za to Krystynę Pawłowicz

- WOŚP można patrzeć z różnych perspektyw. Na przykład przez pryzmat Jurka Owsiaka i jego poglądów politycznych. Ja wolę patrzeć na tysiące wolontariuszy, którzy bezinteresownie włączają się w zbiórkę. Chociażby ze względu na nich i cel akcji warto tę ideę wspierać - mówił w TOK FM Marcin Ociepa. Mimo tego, jak sam przyznał polityk Porozumienia, w tym roku nie wsparł WOŚP.
Zobacz wideo

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała w niedzielę ponad 127 mln złotych.

Dominika Wielowieyska rozmowę z Marcinem Ociepą zaczęła od pytania, czy wiceminister obrony dorzucił się do zbiórki.  – WOŚP jest fenomenem społecznym bez wątpienia. Akurat w tym roku nie byłem w żadnym miejscu z puszką, żeby wesprzeć orkiestrę – przyznał polityk Porozumienia Jarosława Gowina.

Na uwagę dziennikarki, że akcje wesprzeć można np. poprzez przelew internetowy, Ociepa odparł: "oczywiście". I deklarował, że WOŚP "to bardzo cenna idea". - Mimo że jej lider bardzo mocno stara się być ekskluzywny. Nie powinniśmy się poddawać. Na WOŚP można patrzeć z różnych perspektyw. Na przykład przez pryzmat Jurka Owsiaka i jego poglądów politycznych. Ja wolę patrzeć na tysiące wolontariuszy, którzy bezinteresownie włączają się w zbiórkę. Chociażby ze względu na nich i cel akcji, warto tę ideę wspierać - ocenił wiceszef MON.

Nie słuchasz podcastów? To dobry czas, by zacząć. Dostęp Premium za 1 zł!

Warto przypomnieć, że lider WOŚP Jerzy Owsiak nigdy nie krył słów krytyki wobec obozu rządzącego od 2015 roku w Polsce. Sam Owsiak i jego akcja jest też regularnie krytykowana na łamach telewizji publicznej.

Jerzy Owsiak ma też na pieńku z byłą posłanką PiS, a obecnie sędzią Trybunału Konstytucyjnego Krystyną Pawłowicz. Sprawa trafiła nawet do sądu, który orzekł, że Owsiak musi przeprosić byłą posłankę za swoje słowa z Przystanku Woodstock 2017.

Choć takie przeprosiny padły w sierpniu 2020 roku, to Pawłowicz nadal ostro wypowiada się o WOŚP. - 31 stycznia J.OWSIAK, przy wykorzystaniu dzieci, będzie zbierał pieniądze na swą UPOLITYCZNIONĄ LEWICOWĄ fundację. NIE DAJĘ na WOŚP, ani na J.OWSIAKA ! WSPIERAM dobroczynność CARITAS !” – pisała była posłanka na Twitterze (pisownie oryginalna - red.)

Odnosząc się do tych słów, wiceminister Ociepa powtórzył, że na różne akcje nie można patrzeć tylko z perspektywy ich liderów. - Bo to nie zawsze mówi wszystko. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego nie powinien wypowiadać się w sprawach politycznych - ocenił gość Poranku Radia TOK FM.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM