PiS wciąż na pierwszym miejscu. Hołownia dogania Koalicję Obywatelską [SONDAŻ]

Pierwsze miejsce Prawo i Sprawiedliwość, drugie Koalicja Obywatelska, a za nią Polska 2050 Szymona Hołowni, która w porównaniu do zeszłego miesiąca odnotowuje wzrost o ponad 5 punktów procentowych - takie są nowe wyniki sondażu IBRIS dla Onetu.
Zobacz wideo

Głosowanie na partię Jarosława Kaczyńskiego deklaruje 31,1 proc. respondentów, co oznacza spadek o 1,9 pkt proc. w porównaniu do ubiegłego miesiąca. 

Drugie miejsce przypada Koalicji Obywatelskiej, którą wybiera 19,2 proc. ankietowanych (to mniej o 3,1 pkt proc.). 

Ostatni na podium znajduje się zaś Szymon Hołownia ze swoim ruchem Polska 2050, na który głos oddać zamierza 16,9 proc. To więcej aż o 5,9 pkt proc. w porównaniu do sondażu przeprowadzonego miesiąc temu. 

Przypomnijmy, ruch Hołowni w ostatnim czasie dokonał dwóch głośnych "transferów". Mowa tu przede wszystkim o posłance Joannie Musze, która odeszła z Platformy Obywatelskiej. Jeśli chodzi o Senat - do ruchu Polska 2050 przystąpił niedawno Jacek Bury.

Z badania IBRIS przeprowadzonego dla Onetu wynika także, że do Sejmu weszłyby jeszcze Lewica (8,9 proc., wzrost o 1,8 pkt proc.), Konfederacja (7,4 proc., wzrost o 2,5 pkt proc.) oraz Polskie Stronnictwo Ludowego (5,5 proc., spadek o 0,6 pkt proc.).

Jeśli chodzi zaś o frekwencję, nieco ponad 52 proc. ankietowanych zadeklarowało, że wzięłoby udział w wyborach, gdyby odbyły się w najbliższą niedzielę. Na tak zadane pytanie odpowiedzi "zdecydowanie tak" udzieliło 39,94 proc. badanych, z kolei 12,4 proc. powiedziało "raczej tak".

TOK FM PREMIUM