Sobolewski: Kierownictwo PiS zaakceptowało program "Nowy Polski Ład". Kiedy prezentacja?

Podczas środowego posiedzenia kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości zapoznało się i zaakceptowało program "Nowy Polski Ład" - poinformował PAP szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Dodał, że termin prezentacji nowego programu PiS jest jeszcze ustalany.
Zobacz wideo

W środę wczesnym popołudniem odbyło się spotkanie Prezydium Kierownictwa Politycznego PiS, a głównym tematem była kwestia nowego programu gospodarczo-społecznego ugrupowania.

- Prezydium Komitetu Politycznego zapoznało się z programem Prawa i Sprawiedliwości "Nowy Polski Ład". Program został zaakceptowany. Co prawda będą jeszcze pewne modyfikacje, ale nieznaczne - powiedział PAP Sobolewski po zakończeniu posiedzenia kierownictwa.

Jak dodał, kwestia terminu prezentacji tego programu jest jeszcze ustalana.

"Nowy Polski Ład". Co to takiego?

W poniedziałek wicepremier Jarosław Gowin mówił dziennikarzom, że "Nowy Polski Ład" ma zostać zaprezentowany na przełomie lutego i marca. Podkreślał, że nad programem pracują resorty: rozwoju, pracy i technologii, funduszy i polityki regionalnej, finansów, a także Kancelaria Premiera.

Gowin przekazał, że w nowym programie rozwojowym ma znaleźć się wiele instrumentów, które mają wspierać polską gospodarkę. Wymienił, że mają być to np. program na rzecz mieszkalnictwa, nowa polityka przemysłowa.

Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, "Nowy Polski Ład", zawierający przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii, ma być zaprezentowany w najbliższym czasie. Jak tłumaczył w drugiej połowie stycznia, w ramach programu rząd zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych. 

TOK FM PREMIUM