Tomasz Zimoch i Paulina Hennig-Kloska "na razie" nie przejdą do Hołowni? Polska 2050 nagle odwołała konferencję

Tomasz Zimoch i Paulina Hennig-Kloska - dwoje posłów Koalicji Obywatelskiej - ma dołączyć do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. Nie wiadomo jednak, czy faktycznie te decyzje zostaną dzisiaj ogłoszone, bo ugrupowanie byłego prezentera nagle odwołało konferencję prasową.
Zobacz wideo

Według medialnych spekulacji Tomasz Zimoch i Paulina Hennig-Kloska, posłowie KO mają dołączyć dzisiaj do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. Nie wiadomo jednak, czy faktycznie te decyzje zostaną dzisiaj ogłoszone, bo ugrupowanie prezentera i kandydata na prezydenta nagle odwołało konferencję prasową.

Dwa źródła portalu Onet potwierdzały przejście do ruchu Polska 2050 Tomasza Zimocha. Z kolei portalu Interia informował też o transferze do ugrupowania Hołowni posłanki Pauliny Hennig-Kloski. Co ciekawa, sama zainteresowana zdementowała te doniesienia. Zrobiła to także, przewodnicząca Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer.

Wkrótce potem ruch Polska 2050 nagle i z przyczyn "niezależnych od organizatora" odwołał planowaną na godzinę 11 konferencję prasową, na której najpewniej transfery miały być zaprezentowane.

Zimoch jest posłem Koalicji Obywatelskiej od 2019 roku, wcześniej przez wiele lat był uznany sprawozdawcą sportowym Polskiego Radia. Henning-Kloska w Sejmie zasiada od dwóch kadencji.

Coraz bliżej klubu

Jeśli Hołowni uda się finalnie domknąć te transfery, to jego ugrupowanie będzie mogło w parlamencie stworzyć koło poselskie. Do tego potrzebnych jest trzech posłów. Wcześniej do ruchu Polska 2050 dołączyła Hanna Gill-Piątek (wcześniej reprezentowała Lewicę) oraz Joanna Mucha (KO). W ugrupowaniu Hołowni jest także były senator KO Jacek Bury. 

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM