Janusz Kowalski do dymisji. Sasin: Jest już podpisana przez premiera

Jeszcze w sobotę wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski otrzyma dymisję, jest już podpisana przez premiera Mateusza Morawieckiego; misja ministra Kowalskiego w resorcie aktywów państwowych dobiega końca - poinformował wicepremier, szef resortu aktywów państwowych Jacek Sasin.
Zobacz wideo

Sasin był pytany w radiu RMF FM, czy wiceminister Kowalski może już żegnać z Ministerstwem Aktywów Państwowych. - Na moim biurku leży w tej chwili już podpisana przez premiera Mateusza Morawieckiego dymisja ministra Kowalskiego, także jeszcze dzisiaj pan minister otrzyma tę dymisje. Misja ministra Kowalskiego w resorcie aktywów państwowych tym samym dobiega końca - poinformował Sasin.

Janusz Kowalski jest politykiem Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Od grudnia 2019 roku pełni urząd wiceministra w Ministerstwie Aktywów Państwowych. O tym, że może pożegnać się ze stanowiskiem mówiło się już od dwóch miesięcy.

Kowalski od początku uchodził za jednego z największych zwolenników zawetowania unijnego budżetu. Głośno wypowiadał hasło: "weto albo śmierć". Politykowi Solidarnej Polski nie pomogła też pewnie jego deklaracja o tym, iż nie zamierza zaszczepić się przeciwko COVID-19, wypowiedziana tuż przed tym, jak rząd planował ruszyć z dużą profrekwencyjną akcją. 

Już w połowie grudnia Polska Agencja Prasowa podawała informację, że szef MAP Jacek Sasin podjął decyzję o tym, by zdymisjonować swojego zastępcę. Jednak tego samego dnia szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro stwierdził, że PAP "nie jest uprawniona do tego, żeby dokonywać tego rodzaju zmian" w rządzie, a doniesienia traktuje "jako plotkę, która ma na celu wywołać napięcie wewnątrz środowiska koalicji".

DOSTĘP PREMIUM