Poparcie dla PiS nieznacznie wzrosło. Sześć ugrupowań w Sejmie [SONDAŻ]

PiS, KO i Polska2050 - tak wygląda czołówka sondażu poparcia politycznego dla partii politycznych, który publikuje dziś Onet.
Zobacz wideo

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, to w parlamencie mogliby zasiąść przedstawiciele sześciu ugrupowań.

Największa grupa wyborców chce głosować na Prawo i Sprawiedliwość - 32,9 proc., to wzrost o 1,8 pkt proc. w porównaniu do badania ze stycznia. Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 18,2 proc. respondentów - spadek o 1 pkt proc., a trzecie miejsce zajmuje ruch Szymona Hołowni. Na Polskę2050 chce głosować 17,3 proc. - wzrost o 0,4 pkt proc.

Poza podium znalazła się Lewica, dla której poparcie wzrosło o 1,2 pkt proc. do poziomu 10,1 proc. oraz PSL-Koalicja Polska popierane przez 5,9 proc. wyborców, to wzrost o 0,4 pkt proc. Konfederacja może liczyć na  5-procentowe poparcie. Ugrupowanie Krzysztofa Bosaka i Roberta Winnickiego zanotowało spory spadek poparcia o - 2,4 pkt proc.

Jak informuje Onet, co dziesiąta osoba nie wie na kogo zagłosować (10,6 proc.).

Przypomnijmy, że według opublikowanego wczoraj sondażu, przeprowadzonego przez Instytut Badań Publicznych na zlecenie portalu StanPolityki.pl., największym poparciem cieszy się Polska2050, a PiS zajmuje drugie miejsce.

TOK FM PREMIUM