Tomasz Zimoch odszedł z Koalicji Obywatelskiej. Wzmocni ruch Hołowni?

Poseł Tomasz Zimoch złożył we wtorek rezygnację z członkostwa w klubie Koalicji Obywatelskiej - poinformował PAP rzecznik PO Jan Grabiec.
Zobacz wideo

"Tomasz Zimoch złożył dziś pismo o rezygnacji z członkostwa w klubie" - powiedział Grabiec. Jak dodał, pismo jest jednozdaniowe, poseł nie wyjaśnił w nim przyczyn swej decyzji.

Z samym Zimochem PAP nie udało się na razie skontaktować. W ostatnim czasie jego nazwisko często przewijało się w kontekście ewentualnych transferów do nowo utworzonego sejmowego koła Polska 2050 Szymona Hołowni. Posłanka Paulina Hennig-Kloska, która niedawno przeszła z klubu KO do tego koła powiedziała we wtorek PAP, że nic nie wie o tym, by Zimoch miał pójść w jej ślady.

Tomasz Zimoch, komentator i poseł 

Tomasz Zimoch to znany komentator sportowy, w przeszłości związany z Polskim Radiem. Do polityki wszedł w 2019 roku za namową ówczesnego lidera PO Grzegorza Schetyny, który zaproponował mu start z miejsca pierwszego listy KO w Łodzi. Otrzymał 47,6 tys. głosów.

Nieoficjalnie od polityków Koalicji Obywatelskiej można usłyszeć, że współpraca z Zimochem od dłuższego czasu nie układała się dobrze. 

Informację o odejściu Zimocha podał też we wtorek po południu portal wyborcza.pl oraz na Twitterze dziennikarka "Newsweeka" Dominika Długosz.

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM