Prezydent Duda o Obajtku: Wydaje się, że jest dobrym prezesem Orlenu

- Wydaje mi się, że Daniel Obajtek jest dobrym prezesem Orlenu i bardzo dobrze sobie radzi na tej funkcji; najważniejsze jest, żeby firmą dobrze zarządzano, a w tej kwestii akurat wszytko dobrze się dzieje - powiedział w niedzielę w Zakopanem prezydent Andrzej Duda.
Zobacz wideo

- Wydaje mi się, że (Danel Obajtek) jest dobrym prezesem Orlenu i bardzo dobrze sobie radzi na tej funkcji. Najważniejsze jest, żeby firmą dobrze zarządzano, a w tej kwestii akurat wszytko dobrze się dzieje z tego co widać. Opozycja zawsze będzie stawiała różnego rodzaju zarzuty tak jest też ich rola - powiedział prezydent zapytany na zakopiańskim stoku przez reportera TVN24 o sprawę prezesa Orlenu Daniela Obajtka.

Prezydent w niedzielę w Zakopanem zainaugurował VII edycję charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim "12H Slalom Maraton Zakopane 2021" organizowanych przez Fundację Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane, której celem jest organizacja i promowanie kultury fizycznej, sportu, narciarstwa, szczególnie wśród osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych oraz integracja sportowców o zróżnicowanych możliwościach psycho-fizycznych.

Taśmy Obajtka

O Obajtku ostatnio mówi się często. Wszystko za sprawą nagrań, które nieco ponad tydzień ujawniła "Gazeta Wyborcza". Słyszeliśmy na nich, że prezes PKN Orlen, jeszcze jako wójt Pcimia, de facto sterował prywatną firmą elektroinstalacyjną "z tylnego siedzenia", choć jako samorządowiec - zgodnie z prawem - nie mógł zajmować się biznesem. Obajtek wskazywał, jak i z którymi klientami rozmawiać, decydował o urlopach współpracowników i dyktował, jakie warunki ma przedstawiać firma swoim kontrahentom. W sądzie związków z przedsiębiorstwem się wypierał.

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, domaga się od "Gazety Wyborczej" przeprosin, zaprzestania naruszania dóbr osobistych oraz usunięcia materiałów zawierających nieprawdę i wpłaty 200 tys. zł na Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourettea. Złożył już w tej sprawie wezwanie przedsądowe.

"GW" odpowiada z kolei, że "nie da się zastraszyć" prezesowi PKN Orlen. "Nie zamkniecie nam ust, mimo że za Obajtkiem stoi cała machina państwa PiS - prokuratorska, urzędowa i propagandowa" - czytamy w oświadczeniu dziennika.

TOK FM PREMIUM