Lewica składa projekt ustawy ws. edukacji seksualnej w szkole. "Młodzież musi wiedzieć, czym jest prezerwatywa"

Posłanka Lewicy Wanda Nowicka poinformowała we wtorek, że złożyła projekt ustawy ws. wprowadzenia edukacji seksualnej w szkole. - Edukacja seksualna jest tak samo potrzebna w szkole jak geografia czy biologia, wiedza to mniej niechcianych ciąż, mniej dramatycznych wyborów - mówiła Nowicka.
Zobacz wideo

Posłanka Lewicy mówiła na konferencji prasowej przed Ministerstwem Edukacji Narodowej, że edukacja seksualna jest tak samo potrzebna w szkole jak geografia czy biologia. - Wiedza nie boli, wiedza to mniej niechcianych ciąż, mniej dramatycznych wyborów, mniej aborcji - mówiła Nowicka.

Doprecyzowała, że projekt ustawy został już złożony w Sejmie, dodała, że ma nadzieję, że będzie jak najszybciej procedowany.

- Polska młodzież musi wiedzieć, czym jest prezerwatywa i jak ją stosować, polska młodzież musi wiedzieć czym jest owulacja i kiedy można zajść w ciążę, polska młodzież musi wiedzieć, czym jest pigułka antykoncepcyjna i jak jej używać, by zadziałała - mówiła.

Zwracała też uwagę na konieczność przekazywania wiedzy nt. chorób przenoszonych drogą płciową.

- Polska młodzież musi tego wszystkiego dowiedzieć się w szkole, bo rodzice bardzo często nie potrafi± o tych rzeczach mówić, ani nie mają wystarczającej wiedzy - wskazywała Nowicka.

TOK FM PREMIUM