Hołownia coraz bliżej Zjednoczonej Prawicy. Tylko pięć ugrupowań w Sejmie [SONDAŻ]

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to wygrałaby je Zjednoczona Prawica. Ale, jak wynika z sondażu dla "DGP" i RMF FM, partia Kaczyńskiego wraz z sojusznikami zdobyłaby poniżej 30 proc. głosów. Na drugim miejscu znalazł się ruch Szymona Hołowni, a dopiero na trzecim - Koalicja Obywatelska.
Zobacz wideo

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się nie w 2023 roku, tylko w zbliżającą się niedzielę, to głosowanie zakończyłoby się wygraną Zjednoczonej Prawicy.

Jak wynika z sondażu przygotowanego dla "Dziennika Gazety Prawnej" oraz RMF FM, na PiS, Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobry i Porozumienie Jarosława Gowina chce głosować 29 proc. wyborców. Na drugim miejscu, jak wynika z badania, znalazłby się ruch Szymona Hołowni - Polska 2050, który popiera 24 proc badanych, a na trzecim - Koalicja Obywatelska, na którą chce głosować 20 proc. wyborców.

To już kolejny w tym miesiącu sondaż, w którym Hołownia wyprzedza KO>>>

Szanse na wejście do Sejmu miałaby też Lewica (9 proc.) oraz Konfederacja (8 proc.). Tylko 2 proc. badanych zadeklarowało, że chce głosować na PSL oraz Kukiz'15

Badanie telefoniczne CATI zostało wykonane przez agencję badawczą Opinia24 w dniach 1-7.03.2021 na reprezentatywnej, losowej, ogólnopolskiej próbie liczącej N=3007 osób.

DOSTĘP PREMIUM