Nie ma lepszego od Morawieckiego. Ciekawe, czy prezes Kaczyński weźmie sobie do serca wyniki sondażu?

Niedawno spekulowano, że Jarosław Kaczyński chce dokonać zmiany na stanowisku premiera. "Super Express" postanowił więc sprawdzić, kto cieszy się największą popularnością wśród osób, które mogłyby szefować rządowi. Sondaż pokazał, że nikt nie jest w stanie zyskać większej przychylności badanych niż Mateusz Morawiecki.
Zobacz wideo

O możliwej wymianie na stanowisku premiera spekulowano dobrych kilka tygodni. W mediach najczęściej typowano, że Mateusza Morawieckiego mógłby zastąpić Daniel Obajtek.

"Super Express" zamówił sondaż, by sprawdzić, kto z prawicowych kandydatów to najlepszy premier. Pytani przez firmę Pollster wybierali między: Joachimem Brudzińskim, Jarosławem Gowinem, Jarosławem Kaczyńskim, Mateuszem Morawieckim, Danielem Obajtkiem, Beatą Szydło i Zbigniewem Ziobrą.

Okazuje się, że dla zdecydowanej części badanych to Mateusz Morawiecki jest najlepszym kandydatem PiS na szefa rządu (56 proc.). Daleko w tyle znalazł się Jarosław Kaczyński (17 proc.). Kolejne miejsca zajęli: Gowin i Szydło (10 proc.), Ziobro (3 proc.). Jeszcze gorzej wypadł Daniel Obajtek. Na słynnego prezesa Orlenu wskazało tylko 2 proc. badanych. Tyle samo osób wybrało europosła Joachima Brudzińskiego.

Pollster zrealizował to badanie w dniach 3-4 marca na próbie 1033 dorosłych Polaków.

TOK FM PREMIUM