"I mnie w końcu dopadło". Wicepremier Gowin z koronawirusem

Wicepremier i minster rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin w mediach społecznościowych poinformował, że jest zakażony koronawirusem.
Zobacz wideo

"I mnie w końcu dopadło... Cieszę się, że dopiero teraz i że przez minione 5 miesięcy mogłem budować pomoc dla polskich przedsiębiorców i pracowników. Wielkie podziękowania dla lekarzy!" - napisał w niedzielę rano na Twitterze wicepremier Gowin. I zaapelował: "Dbajcie o siebie i swoich Bliskich. Kto może, niech się szczepi! Wkrótce pokonamy to świństwo!".

Wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek potwierdził w niedzielę w rozmowie z PAP, że wicepremier jest chory na COVID-19. - Wicepremier będzie pracował zdalnie. Czuje się, jak podczas grypy, ale jest nie najgorzej - powiedział Strzeżek.

Jednocześnie przekazał, że Gowin w środę przed wylotem do Paryża miał robiony test na koronawirusa; jego wynik był negatywny.

Gowin z wizytą we Francji był w czwartek, 11 marca; spotkał się m.in. z francuskim ministrem gospodarki i finansów Bruno Le Maireem, przewodniczącym Senatu Francji Gerardem Larcherem oraz z sekretarzem generalnym Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) Angelem Gurrią.

W ostatnich dniach o zakażeniu koronawirusem informował także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. 

Liczba nowych przypadków COVID-19 w Polsce niepokojąco rośnie. W sobotę resort zdrowia informował o 21 049 nowych przypadkach - to największy przyrost od początku roku, a także od jesiennej fali. W niedzielę nowych zachorowań było ponad 17 tysięcy.

DOSTĘP PREMIUM