Zmniejsza się przewaga rządzących nad KO. Nieznaczny spadek poparcia także dla Hołowni [SONDAŻ]

Największym poparciem wśród wyborców cieszy się Zjednoczona Prawica. Ale PiS wraz z koalicjantami traci przewagę nad Koalicją Obywatelską. Spadają też notowania Polski 2050 Szymona Hołowni. Z partii, które obecnie zasiadają w Sejmie, na poselskie mandaty nie ma szans PSL-Koalicja Polska - wynika z sondażu publikowanego przez Onet.
Zobacz wideo

Rządzący od 2015 rok PiS, Solidarna Polska i Porozumienie mogą liczyć na 30 proc. poparcia (o 1 punkt procentowy mniej niż w lutym). Na drugim miejscu, jak wynika z sondażu Kantar opublikowanego przez Onet, znalazła się Koalicja Obywatelska, na którą chce głosować 24 proc. wyborców. Przed miesiącem KO miała notowania niższe o 6 punktów procentowych.

Na trzecim miejscy ugrupowanie Szymona Hołowni. Na Polskę 2050 cieszy się poparciem 14 proc. wyborców (spadek o 1 punkt procentowy). Poza podium znalazły się Lewica - 8 proc. oraz Konfederacja - 5 proc.

Na wejście do Sejmu nie ma szans PSL-Koalicja Polska osiągając 3-procentowe poparcie wyborcze oraz ugrupowanie Kukiz’15, które w ostatnich wyborach startowało razem z ludowcami. Na ugrupowanie Kukiza chce głosować tylko 2 proc wyborców.

Wśród osób, które zadeklarowały, że chcą wziąć udział w wyborach, 14 proc. nie umiało wskazać partii, na którą chce oddać głos.

Badanie wykonano w dniach 5 –10 marca 2021 roku, na reprezentatywnej próbie 985 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat (preferencje partyjne: N=666 osób deklarujących „zdecydowanie” lub „raczej” zamiar uczestniczenia w wyborach)Technika: wywiady bezpośrednie wspomagane komputerowo (CAPI).

DOSTĘP PREMIUM