Daniel Obajtek chce, żeby CBA sprawdziło jego finanse. "Kontrola służb, a nie posłów, którzy robią happeningi"

Daniel Obajtek zapowiedział, że złoży wniosek do Centralnego Biura Antykorupcyjnego o kontrolę swoim finansów.
Zobacz wideo

Daniel Obajtek na Twitterze poinformował, że zwróci się do Centralnego Biura Antykorupcyjnego ko kontrolę jego finansów. "Kontrola zostanie przeprowadzona przez właściwe służby, a nie posłów opozycji robiących happeningi przed moim domem. Nikt, swoimi absurdalnymi zarzutami, nie będzie blokował prowadzonej fuzji z Lotosem" - napisał.

Wcześniej Daniel Obajtek w wywiadach przekonywał, że w kwestii swojego majątku "nie ma nic do ukrycia". - Moje oświadczenia od 2002 r. były szczegółowo weryfikowane. Kontrola rozpoczęła się jeszcze w 2011 r. i skończyła się w 2013 r. umorzeniem przez prokuraturę - wskazał.

Prezes PKN Orlen podkreślił, że obecne ataki odbiera personalnie, ponieważ dotyczą one nie tylko jego, ale też jego rodziny.

- Od kiedy podaje się prywatne dane adresowe prezesa strategicznej spółki, który prowadzi ważne inwestycje do publicznej wiadomości? Czy panowie posłowie Tomczyk i Sowa zapewnią teraz bezpieczeństwo mnie i mojej rodzinie w moim własnym domu? Czy ochronią mojego syna przed obcymi ludźmi, którzy teraz przyjeżdżają pod mój dom? To jest państwo prawa? To są nasi parlamentarzyści? Skoro już tak wnikliwie szukali moich nieruchomości, to może powinni wszystko szczegółowo pokazać. A nie prezentować wycinki, które pasują do ich opowieści. Mój majątek ma pełne pokrycie w osiąganych dochodach, kredytach. Nie boję się tego ujawnić - oświadczył Obajtek.

Opozycja powoła swój zespół

Wczoraj (15 marca) Cezary Tomczyk i Marek Sowa ujawnili kolejne działki, z którymi powiązany jest prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Posłowie PO zapowiadają również, że wkrótce ujawnią kolejne nieruchomości, a do zbadania majątku Obajtka powołają poselski zespół śledczy. 

- Na czele Orlenu stoi człowiek, który w żaden sposób nie może wyjaśnić pochodzenia swojego majątku - mówił Cezary Tomczyk.

DOSTĘP PREMIUM