Tomasz Zimoch dołączył do poselskiego koła Polski 2050 Szymona Hołowni

Tomasz Ziomoch potrzebował dwóch tygodni, by zadeklarować, że po rozstaniu z Koalicją Obywatelską wybiera Polskę 2050 Szymona Hołowni.
Zobacz wideo

Były dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch klub KO opuścił na początku marca. Dziś potwierdziły się medialne spekulacje - poseł dołączył do sejmowego koła Polski 2050 Szymona Hołowni.

"Informujemy, iż w dniu dzisiejszym grono Koła Parlamentarnego Polski 2050 powiększa się o kolejnego posła. Jest nim pan poseł Tomasz Zimoch, prawnik, dziennikarz, polityk, poseł na Sejm IX kadencji" - głosi komunikat ruchu przesłany we wtorek PAP.

"Dołączam do Polski 2050, bo chcę zostawić moim dzieciom Polskę, z której będę dumny" - powiedział cytowany w komunikacie Zimoch, który na początku marca złożył rezygnację z członkostwa w klubie Koalicji Obywatelskiej. "Chcę Polski demokratycznej, praworządnej i innowacyjnej. Aby móc ten cel zrealizować, niezbędna jest przebudowa centrum polskiej sceny politycznej. Wierzę, że Polska 2050 będzie liderem takiego nowego politycznego centrum" - dodał.

Cytowana w komunikacie szefowa koła, posłanka Hanna Gill-Piątek (do Sejmu weszła z listy Lewicy) zaznacza, że cieszy się na współpracę z Zimochem. "Posła Zimocha znam z jego inicjatyw społecznych podczas epidemii. Wierzę, że jego energia będzie mocnym wsparciem dla działań naszej parlamentarnej ekipy" - dodała.

W lutym do Polski 2050 przystąpiła była posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska. Wcześniej zrobiły to posłanki Hanna Gill-Piątek (wcześniej Lewica) i Joanna Mucha (wcześniej KO) oraz senator Jacek Bury.

Według najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych Polska 2050 może liczyć na 14 proc. poparcia. Taki wynik daje trzecie miejsce, za PiS (30 proc.) oraz Koalicją Obywatelską (24 proc.).

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM