Syn Beaty Szydło zatrudniony u Obajtka. Pod zmnienionym nazwiskiem

Tymoteusz Szydło, syn byłej premier, zatrudniony jest jako przedstawiciel handlowy w firmie Daniela Obajtka - informuje OKO.press. Z ustaleń portalu wynika, że syn Beaty Szydło pracuje tam - pod zmienionym nazwiskiem - przedstawicielem handlowym odpowiadającym za dystrybucję worków foliowych.
Zobacz wideo

Jak informuje OKO.press, Tymoteusz Szydło zatrudniony jest w firmie ERG Bieruń Folie, której udziałowcami są Daniel Obajtek i jego matka.

"Informację o tym, że syn byłej premier Beaty Szydło zmienił nazwisko i pracuje w spółce Daniela Obajtka dostaliśmy wczoraj od jednego z naszych Czytelników. (...) Gdy zapytaliśmy, czy Tymoteusza Szydło można go 'złapać', dzwoniąc pod numer podany na stronie firmy, gdzie przy imieniu Tymoteusz widniało inne nazwisko, sekretarka nagle się spłoszyła i zaczęła zapewniać, że 'pan Szydło nie pracuje w ERG Bieruń Folie', i że „to jakaś pomyłka, bo przecież cały czas rozmawiała z nami o Tymoteuszu X (tym, którego nazwisko widniało na stronie internetowej” - czytamy.

Tymoteusz Szydło zmienił nazwisko

O 29-letnim Tymoteuszu Szydło stało się głośno, gdy w maju 2017 roku w Bialsku-Białej przyjął święcenia kapłańskie, a jego mszę pryminicyjną transmitowała Telewizja Trwam.

Ale już w 2019 do mediów trafiły informacje, że syn Beaty Szydło chce porzucić stan kapłański.

Jak informuje OKO.press, powołując się na rozmowę z mec. Maciejem Zaborowskim, Tymoteusz Szydło faktycznie zmienił nazwisko. Prawnik poprosił dziennikarzy o to, by nie ujawniali nowych danych syna byłej premier. Zaborowski potwierdził też, że mężczyzna pracuje w firmie należącej do Daniela Obajtka i jego matki.

"Według jego relacji, po zrzuceniu sutanny Tymoteusz Szydło poprosił swoją mamę o pomoc w znalezieniu pracy. Beata Szydło zwróciła się z tą sprawą do kilku znajomych osób, m.in. Daniela Obajtka. Jak podkreśla mecenas Zaborowski, nie chciała szukać dla niego pracy w spółkach Skarbu Państwa, ale w sektorze prywatnym" - donosi portal.

DOSTĘP PREMIUM