"Nowy Ład" PiS. Co zapisano w programie na czas po pandemii?

Prawo i Sprawiedliwość miało w sobotę zaprezentować swój "Nowy Ład", czyli program odbudowy gospodarki po pandemii koronawirusa. "Nowy Ład" PiS ma korzystać z gigantycznych środków z Unii Europejskiej, by wesprzeć przedsiębiorców i dać nowy impuls do rozwoju po pandemii. Co zapisano w programie?
Zobacz wideo

Prawo i Sprawiedliwość firmuje "Nowy Ład" jako swój autorski pomysł, niezwiązany z koalicjantami. Program miał zostać zaprezentowany w sobotę 20 marca, ale w czwartek 18 marca okazało się, że partia w tej kwestii zmieniła zdanie. - Ze względu na sytuację epidemiczną zdecydowaliśmy o przełożeniu prezentacji "Nowego Ładu", która miała odbyć się w najbliższą sobotę - przekazała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. 

"Nowy Ład". Co zawiera program PiS?

PiS chroni też szczegóły "Nowego Ładu". Według informacji "Gazety Wyborczej" partia ma zaproponować między innymi zmiany w składkach zdrowotnych. Zgodnie z zapowiedzią, "Nowy Ład" - czyli program partii na czas po epidemii koronawirusa - ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca-godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

"Nowy Ład" PiS. Spot z Morawieckim i Kaczyńskim

PiS przedstawił również spot zapowiadający prezentację "Nowego Ładu" 20 marca. - Przygotowaliśmy kompleksowy program, który pozwoli Polsce rozwijać się jeszcze szybciej, a Polakom zapewni dobrze płatne miejsca pracy; to nasz plan powrotu do normalności - mówią w spocie wicepremier, szef PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki. Nagranie przeplatane jest zdjęciami z wcześniejszych konwencji ugrupowania, prowadzonych inwestycji, zmagań lekarzy z epidemią oraz wizyt gospodarskich premiera. Szef PiS w niedawnej rozmowie z PAP podkreślał, że Nowy Ład jest "wielką szansą dla kraju, dla wielu polskich rodzin, ogólnie dla wielu ludzi, także tych, którzy ze względu na wiek już rodzin nie mają".

 

DOSTĘP PREMIUM