PiS zmienia zdanie ws. "Nowego ładu". Czerwińska: Prezentacja przełożona

Prawo i Sprawiedliwość nie pokaże w sobotę programu "Nowy ład". Ze względu na sytuację epidemiczną zdecydowaliśmy o przełożeniu prezentacji "Nowego ładu", która miała odbyć się w najbliższą sobotę - poinformowała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Jak podkreśliła, w obecnej sytuacji dla rządu oraz PiS najważniejsza jest walka z epidemią.

Prawo i Sprawiedliwość miało w sobotę zaprezentować swój "Nowy Ład", czyli program odbudowy gospodarki po pandemii koronawirusa. Ten ma korzystać z gigantycznych środków z Unii Europejskiej, by wesprzeć przedsiębiorców i dać nowy impuls do rozwoju po pandemii. 

Jednak ta data w świetle ostatnich wydarzeń wydawała się szalenie niefortunna. Po pierwsze, Polska jest w szczycie trzeciej fali pandemii koronawirusa, a właśnie w sobotę rząd zdecydował wprowadzić lockdown na terenie całego kraju. Po drugie, partia musi się zmagać z kryzysem wizerunkowym przez medialne doniesienia o majątku byłego wójta Pcimia, a obecnego prezesa Orlenu, Daniela Obajtka. 

"Nowy ład" jeszcze nie teraz

- Ze względu na sytuację epidemiczną zdecydowaliśmy o przełożeniu prezentacji "Nowego ładu", która miała odbyć się w najbliższą sobotę - poinformowała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Jak podkreśliła, w obecnej sytuacji dla rządu oraz PiS najważniejsza jest walka z epidemią.

- Odnotowywany duży przyrost zakażeń koronawirusem spowodował, że zdecydowaliśmy się przełożyć konwencję programową Prawa i Sprawiedliwości, na której miał zostać zaprezentowany "Nowy Ład" - powiedziała w czwartek PAP Czerwińska.

- Rząd w tej chwili skupia się na walce z pandemią, gdyż życie i zdrowie Polaków jest najważniejsze - zapewniła.

Czerwińska zapowiedziała, że o nowym terminie konwencji poinformuje w późniejszym terminie.

Według nieoficjalnych informacji partia przesuwa termin prezentacji programu na po świętach Wielkiej Nocy. Takie informacje podały między innymi "Rzeczpospolita" i portal wp.pl. 

"Nowy ład" PiS. Czym jest nowy program partii?

Zgodnie z zapowiedzią, "Nowy Ład" - czyli program partii na czas po epidemii koronawirusa - ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca-godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

TOK FM PREMIUM