PiS może spać spokojnie. Nowy sondaż i partia Kaczyńskiego z miażdżącą przewagą. Afery wokół Obajtka nie zaszkodziły

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w tę niedzielę, najwięcej badanych zagłosowałoby na Zjednoczoną Prawicę - 33,2 proc, na KO 18,5 proc., a na Polskę 2050 Szymona Hołowni 13,2 proc. - wynika z sondażu United Survey dla Wirtualnej Polski.
Zobacz wideo

Sondaż opublikowany przez Wirtualną Polskę przeprowadzono już po ujawnieniu przez "Gazetę Wyborczą' taśm Obajtka.

Ale wątpliwości dotyczące działań prezesa Orlenu nie osłabiają poparcia dla rządzących. Gdyby wybory do Sejmu odbyły się dziś, to najwięcej badanych zagłosowałoby na Zjednoczoną Prawicę - 33,2 proc, na KO 18,5 proc., a na Polskę 2050 Szymona Hołowni 13,2 proc. Poselskie mandaty wywalczyliby jeszcze reprezentanci Lewicy (9,3 proc.poparcia), Konfederacji (6,5 proc.) oraz PSL - Koalicji Polskiej (6,3 proc.).

Portal przypomina, że równie wysokie poparcie PiS miał w sondażu przeprowadzonym na początku marca oraz w badaniach z lutego.

Sondaż został przeprowadzony 19 marca metodą CATI na grupie tysiąca dorosłych Polaków.

W połowie mijającego tygodnia sondaż poparcia dla partii politycznych przedstawił Onet. Wynikało z niego, że rządząca koalicja może liczyć na 30 proc. poparcia (o 1 punkt procentowy mniej niż w lutym). Na drugim miejscu, jak wynika z sondażu Kantar, jest Koalicja Obywatelska, na którą chce głosować 24 proc. wyborców. Przed miesiącem KO miała notowania niższe o 6 punktów procentowych.

Na trzecim miejscy ugrupowanie Szymona Hołowni. Na Polskę 2050 cieszy się poparciem 14 proc. wyborców (spadek o 1 punkt procentowy). Poza podium znalazły się Lewica - 8 proc. oraz Konfederacja - 5 proc.

TOK FM PREMIUM