PiS prowadzi, choć spadło poparcie dla partii Kaczyńskiego. Największy wzrost poparcia odnotowała Konfederacja [SONDAŻ]

Prawo i Sprawiedliwość traci poparcie, choć nadal jest ugrupowaniem, na które chce głosować największa grupa wyborców - wynika z sondażu opublikowanego przez Onet. Za plecami lidera zażartą walkę o drugie miejsce w sondażu stoczyły KO i Polska 2050 Szymona Hołowni. Największy wzrost poparcia odnotowała Konfederacja.
Zobacz wideo

Z najnowszego sondażu dla Onetu wynika, że na PiS chce głosować 31 proc. wyborców (spadek o 1.9 pkt. proc.), na Koalicję Obywatelską 17,3 proc. (spadek o 0,9 pkt. proc.), na trzecim - Polska 2050 Szymona Hołowni, z poparciem na poziomie 17,2 proc.. (spadek o 0,1 pkt. proc.).

W Sejmie znaleźliby się też przedstawiciele Lewicy (9,1 proc., spadek o 1 pkt. proc.), Konfederacji (7,3 proc., wzrost o 2,3 pkt. proc.) oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego-Koalicji Polskiej (5 proc., spadek o 0,9 pkt. proc.). Z badania przygotowanego przez IBRiS wynika, że 13, 1 proc. badanych nie wie, na kogo chce zagłosować.

Opublikowane dziś badanie zostało zrealizowane metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM