Sprawa Obajtka. Karolina Lewicka: Celem jest pójście drogą Putina i Orbana

Karolina Lewicka przypomina, w jaki sposób Daniel Obajtek robił karierę w Prawie i Sprawiedliwości i jak - zamiast kandydatem na kolejnego premiera - stał się twarzą niejasnego układu biznesowego.
Zobacz wideo

- Prawo i Sprawiedliwość nie zwalczyło ani nie namierzyło żadnego układu. Stworzyło własny układ - na wielką skalę, który prywatyzuje państwo polskie do cna - mówi Karolina Lewicka w kolejnym wideo z cyklu TOK FM Stories. Przypomina, że Prawo i Sprawiedliwość głosiło hasła walki z układem i sanacji moralnej. Beata Szydło obiecywała pokorę, umiar i pracę. Wrogiem była oligarchia, która opanowała i "doiła" cały kraj. 

- Jarosław Kaczyński nie wspomniał tylko wyborcom, że to jego celem jest stworzenie oligarchii partyjnej, pójście tą samą drogą, co Władimir Putin i Viktor Orban. Układ partyjno-finansowy, który konserwuje władzę - zauważa Karolina Lewicka.

Daniel Obajtek były wójt gminy Pcim, prezes PKN Orlen ma 38 nieruchomości w 14 miejscowościach. Przez Prawo i Sprawiedliwość miał być szykowany na kolejnego premiera, a został twarzą tych niejasnych interesów i nowej partyjnej oligarchii. 

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM