Była szefowa Wiadomości ma nową pracę. Marzena Paczuska trafiła do Poczty Polskiej

Marzena Paczuska od marca współpracuje z Pocztą Polską - informuje Wirtualna Polska. "Potwierdzenie tej informacji było nie lada wyzwaniem. Państwowa spółka nie chce chwalić się nawiązaniem współpracy z osobą o tak znanym nazwisku" - czytamy.
Zobacz wideo

Marzena Paczuska rozstała się z TVP w 2019 roku. To ona dokonywała "dobrej zmiany" w Wiadomościach, po wygranej PiS w 2015 roku. Wirtualna Polska ustaliła, że od początku marca Paczuska pracuje w Poczcie Polskiej, czyli  jednoosobowej spółce Skarbu Państwa podległej Jackowi Sasinowi.

"Potwierdzenie tej informacji było nie lada wyzwaniem. Państwowa spółka nie chce chwalić się nawiązaniem współpracy z osobą o tak znanym nazwisku. 'Szanowny Panie Redaktorze, z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych, nie udzielamy informacji dotyczących osób fizycznych, w tym pracowników lub kandydatów do pracy w Poczcie Polskiej podmiotom do tego nieuprawnionym' - przekazało nam biuro prasowe spółki" - informuje WP.pl. 

Także sama Marzena Paczuska niechętnie rozmawiała na temat swojego zatrudnienia.  "W rozmowie z dziennikarzem Wirtualnej Polski najpierw stwierdziła, że 'jest wolnym człowiekiem i może pracować, gdzie chce oraz nie ma znaczenia, z czego się dzisiaj utrzymuje'. A następnie dodała, że 'jest osobą prywatną, nie mającą żadnych etatowych związków z jakąkolwiek instytucją publiczną czy SSP. W związku z tym - stanowczo domagam się respektowania mojej prywatności, którą gwarantuje mi prawo. Jakiekolwiek naruszenie mojej prywatności, mimo przekazanych Panu zastrzeżeń - spotka się ze zdecydowaną reakcją prawną' - czytamy.

Z ustaleń dziennikarzy wynika, że Marzena Paczuska "podlega pod Dział Zarządzania Relacjami z Pracownikami. W posiadanych przez nas materiałach figuruje również mail Paczuskiej - w domenie '@poczta-polska.pl'". Przełożonym byłej szefowej Wiadomości jest Marek Makuch, przed laty radny PiS, który obecnie stoi na czele Pionu Kapitału Ludzkiego w Poczcie Polskiej S.A. Paczuska z Makuchem pracowali po 2015 roku w TVP. 

Poczta Polska zwalnia. Związkowcy krytycznie o zatrudnieniu Paczuskiej

Miejsce dla Marzeny Paczuskiej w Poczcie Polskiej się znalazło, choć firma od ubiegłego roku realizuje program zwolnień grupowych. Trudno się więc dziwić, że informacje o posadzie dla byłej pracowniczki TVP, nie wszystkich cieszą.

- To skandal w jaki sposób kierownictwo spółki traktuje pracowników. Od ubiegłego roku trwa redukcja zatrudnienia, a z drugiej strony w firmie wciąż pojawiają się nowi pracownicy na eksponowanych stanowiskach z wysokimi wynagrodzeniami -powiedział w rozmowie z WP.pl szef Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Poczty - Piotr Moniuszko.

Związkowiec przypomniał też, że ponad połowa pracowników firmy "otrzymuje wynagrodzenia na poziomie płacy minimalnej".

TOK FM PREMIUM